GTS Zielke Goszyn - strona oficjalna

• 2020-05-29 Zapraszamy na trening
  • 2019-09-10 Kierunek Klasa Okręgowa
  • 2019-06-10 Grzesiu jesteśmy z Tobą
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • Ogniwo Sopot - Potok Pszczółki 2:0
  • Sztorm Kosakowo - Sopocka Akademia Piłkarska 1:7
  • Zenit Łęczyce - Błyskawica Reda Rekowo Dolne 3:5
  • Orzeł Trąbki Wielkie - Sporting Leźno 2:1
  • Czarni Pruszcz Gdański - Orkan Rumia MKS 2:3
  • Kamionka Sopot - GLKS Różyny 0:1
  • Orlęta Reda - Akademia Sportu Kolbudy 3:2
  • GKS Sierakowice - Bałtyk II Gdynia 1:6
  • GTS Zielke Goszyn - GTS Mokry Dwór 2:2

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Czy GTS Zielke Goszyn otrzyma licencję na KO?

Punkt, który smakuje jak trzy

• autor: majk, 2018-04-29 21:29

Amator Kiełpino - GTS Zielke Goszyn 1:1 (1:1)

Bramka: Jelionek 39'

Pojechaliśmy do Kiełpina z jednym celem: sprawić niespodziankę, a tym samym wydostać się z dołka, w który niedawno wpadliśmy. Sztuka nie była prosta, bo podejmowaliśmy zespół wicelidera, który do tej pory, w 18 meczach zgromadził aż 44 punkty. Amator to drużyna, która - obok Potoku Pszczółek - jest głównym kandydatem do awansu do V ligi. To zespół, który nie przywykł do rozdawania punktów na własnym stadionie. Ba! Oni w ogóle nie przywykli do rozdawania punktów. To piłkarze, którzy ostatni raz przegrali 7 października (ze wspomnianym Potokiem, właśnie). Jak sami widzicie, na papierze spisywani byliśmy na pożarcie, a mimo to, dopięliśmy swego i urwaliśmy Amatorowi punkt. Nie ma się co oszukiwać, to remis, który smakuje jak zwycięstwo GTS-u Zielke, a porażka Amatora.

Dwa słowa o samym meczu. Już przed spotkaniem trener Rusinek powtarzał: coś wisi w powietrzu, mam czutkę, że będziemy mieć bardzo udaną majówkę. Nie mylił się, choć przy większym szczęściu mogliśmy wyjechać z Kaszub nawet z kompletem 3 punktów. Spotkanie było bardzo wyrównane, od pierwszej do ostatniej minuty. My bardzo efektywnie realizowaliśmy zadania, które trener nam rozpisał kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem. Z kolei gospodarze trochę bez pomysłu walili głowami w bardzo twardy i szczelny mur defensywy Goszyna.

Na nieszczęście miejscowych, w 39. minucie wyszliśmy na prowadzenie. Po strzale z ostrego kąta bramkarz odbił futbolówkę przed siebie. Dopadł do niej snajper gości Michał Jelionek i wpakował piłkę do siatki. Niestety, jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Amator doprowadził do wyrównania. W kolejnej akcji po strzeleniu gola, mogli nawet objąć prowadzenie, ale ich zawodnik trafił w poprzeczkę.

W drugiej połowie częściej przy piłce - podobnie jak w pierwszych 45 minutach - był Amator. Bardzo dobra dyspozycja Grzesia Ciecholowskiego, skuteczne rozbijanie niezbyt przemyślanych ataków gospodarzy i groźne kontry gości - tak w skrócie wyglądała druga połowa. W 89. minucie to my mogliśmy przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zabrakło dosłownie kilkudziesięciu centymetrów do pełni szczęścia, bo lecącą do pustej bramki piłkę w ostatniej chwili wybił jeden z defensorów Amatora.

To nie był jednak koniec emocji, bo do kuriozalnej sytuacji doszło w ostatnich sekundach meczu. Akcja toczyła się przy polu karnym Amatora. Graliśmy na czas. Robiło się gorąco. W tym momencie arbiter przerwał grę, przebiegł przez całe boisko, aż w nasze pole karne. Ukarał naszego goalkeepera żółtą kartą za niezbyt dżentelmeński zwrot i podyktował rzut wolny pośredni z dziesiątego metra. Rozumiecie? W 94. minucie spotkania... Jak skwitowałby to jeden z trenerów drużyny z ekstraklasy - to je circus. Na całe szczęście piłka nie znalazła drogi do siatki. Po ciężkim boju wywieźliśmy z Kiełpina jeden, ale jakże cenny punkt. Brawo panowie!

...

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

GTS Zielke Goszyn 2:2 GTS Mokry Dwór
2020-08-02, 18:00:00